Szlachetna paczka

Home » ważne ogłoszenia » Szlachetna paczka
l

Z radością informujemy, że nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” organizowanej przez Krakowskie Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, by była skuteczna konkretna i sensowna.

Z bazy rodzin wybraliśmy tę, dla której chcemy przygotować paczkę. Rodzina Pana Krzysztofa wśród najważniejszych potrzeb wymienia: ŻYWNOŚĆ TRWAŁĄ, ŚRODKI CZYSTOŚCI, ODZIEŻ, RĘCZNIKI, POŚCIEL, GARNKI.

Pan Krzysztof (42l.) wychowuje dwójkę dzieci: Michała (16l.) i Wiktorię (11l.) Pan Krzysztof zatrudniony jest jako motorniczy, jednak z powodu białaczki szpikowej nie może wykonywać swojego zawodu. Rozstał się z żoną, ale nie płaci ona alimentów, musiał też spłacić jej długi. Choroba spowodowała problemy finansowe, choć Pan Krzysztof wychodził powoli na prostą. Chce dla swoich dzieci jak najlepiej, planował nawet założyć dla nich konta oszczędnościowe, jednak w tym momencie jest to niemożliwe. Po opłaceniu kosztów mieszkania (1500zł) rodzina ma do dyspozycji po 363zł na osobę. Pan Krzysztof jest człowiekiem czynu, jest pracowity, nie potrafi usiedzieć na miejscu, jednak choroba sprawiła, że podupadł na zdrowiu. Dzieci Pana Krzysztofa chcą się rozwijać na wielu płaszczyznach takich jak sport (Michał i Wiktoria), czy gra na gitarze (Wiktoria). Pan Krzysztof wymienia takie rzeczy jak żywność długoterminowa. Kolejną rzeczą są również środki czyszczące, ale również i ubrania zimowe dla siebie i syna. Dzięki temu łatwiej będzie im przetrwać kolejne miesiące.

Jeśli mają Państwo ochotę wesprzeć rodzinę Pana Krzysztofa, prosimy o  przynoszenie żywności trwałej (kawa, herbata, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, ryż, dżem, płatki śniadaniowe, mleko, fasola, groch, przyprawy, słodycze, itp.) środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydła/żele do kąpieli, pasta do zębów, szczoteczki, płyny czyszczące, szampony), wyposażenie mieszkania takie jak ręczniki, prześcieradło, garnki, patelnia, czajnik. Pan Krzysztof rozpoczął remont kuchni, do jego zakończenia potrzebuje 4 worków gipsu oraz 8 m2 gumoleum. Dzieciaki marzą o grze „Jenga”, Wiktoria pasjonuje się rysunkiem, chciałaby nauczyć się grać ma gitarze. Michał uwielbia sport, chciałby dostać hantle do ćwiczeń. Przygotowaliśmy również puszkę – będzie można wrzucać do niej pieniądze. Za zebrane środki zakupimy brakujące produkty. Zbiórka produktów trwa do 8.12.2017r.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Koordynatorem akcji w naszej placówce jest Pani Ola Sowińska – grupa 2

W razie pytań, pomysłów, wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Panią Olą lub dyrektorem Przedszkola Panią Sylwią 😊

 

 

Comments are closed.

« »